• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳

مشروح خطبه های نماز جمعه یزد ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

  • ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۹
مشروح خطبه های نماز جمعه یزد ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه همه ما خلقت خداوند هستیم و بدون حمایت و کمک‌های او ما هیچ هستیم اظهار داشت: او که انسان را حیات می‌دهد و رحمت واسعه بدون منت دارد خداست و شب و روز و در هر زمان ما را نگه داشته […]

آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه همه ما خلقت خداوند هستیم و بدون حمایت و کمک‌های او ما هیچ هستیم اظهار داشت: او که انسان را حیات می‌دهد و رحمت واسعه بدون منت دارد خداست و شب و روز و در هر زمان ما را نگه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال به راحتی می‌تواند هر شب که ما می‌خوابیم دیگر ما را بیدار نکند چرا که خوابیدن نوعی مردن است و همه اختیار ما در دست خداست و هیچ اراده ای در برابر قدرت او نداریم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: با وجود تمام اعمالی که ما داریم، خداوند در تمام لحظات به فکر ماست؛ پس اگر ما بنده عاقلی باشیم باید نسبت به این نعمات و کمک‌های خداوند شکرگزار باشیم.

امام جمعه یزد افزود: این نعمت‌های خداوند در حالی است که انسان بیشتر از آنکه به خداوند تکیه کند و به فکر او و رضایتش باشد به فکر بندگان خداست و می‌خواهد رضایت آنها را به دست آورد.

آیت الله ناصری بیان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید کسانی که به وعده خود نسبت به خداوند عمل کنند و به پرستش شیطان نپرداخته و عبادت خدا را انجام دهند، به صراط مستقیم هدایت می‌شوند.

وی با بیان اینکه ما در روز حداقل ۱۱ مرتبه در نماز از خداوند می‌خواهیم که ما را در صراط مستقیم قرار دهد عنوان کرد: آنها که وفای به عهده کرده‌اند طبق آیات قرآن کریم باید بر ایمان خود باقی بمانند و خداوند متعال هم چنین بنده‌ای را دوست دارد و او را خدایی می‌کند.

عدم توجه به تربیت دینی کودکان خیانت به آنهاست

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: چرا ما گاهی اوقات گوش به شیطان می‌‌دهیم و با وجودی که رسول اکرم(ص) سفارش کرده، برخی از ما انسان‌ها محبت خداوند را در دل فرزندانمان قرار نمی‌دهیم؛ باید بدانیم افرادی که سعی می‌کنند فرزندان و دانش‌آموزان را از خدا دور کنند، هم در این دنیا و هم در آخرت باید پاسخگو باشند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه اگر عمدا تربیت دینی را مورد توجه قرار نمی‌دهیم خیانت بزرگی به آنها مرتکب می‌شویم تصریح کرد: هر کسی اطاعت خدا بکند و تقوا داشته باشد خدا او را دوست دارد و قطعا کسی را که خدا دوست داشته باشد هم دنیا و هم آخرت را به بهترین شکل ممکن خواهد داشت.

آیت الله ناصری در خطبه دوم خود با بیان اینکه همه ما باید شکرگزار خدا باشیم گفت: این نعمت بسیار بزرگی است که در دورانی زندگی می‌کنیم که حضرت امام خمینی(ره) با شجاعت و توکل به خدا انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند و پس از آن هم شخصی جانشین امام خمینی(ره) قرار گرفت که به بهترین شکل ممکن انقلاب را هدایت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تدبیر در بحران‌ها، مشکلات و توطئه‌های مختلف را از جمله ویژگی‌های مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: این نظام ولایی که حضرت امام خمینی(ره) آورد و به رهبری مقام معظم رهبری ادامه پیدا کرده مردم ایران را در جهان سربلند و عزتمند کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در طول ۴۵ سال گذشته بیشترین توطئه‌ها را علیه ملت ایران انجام داده گفت: با وجود تمام این هزینه‌ها و تبلیغات گسترده‌ رسانه‌ای دشمن، امروز ایران عزیز ترین کشور و ملت در میان مردم جهان است.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه متاسفانه برخی در داخل کشور هم در فضای مجازی تنها نواقص و مشکلات را می‌بینند گفت: این خواسته دشمن است اما امروز باید واقعا تقدیر کنیم از صلابت و شجاعت و تدبیر مقام معظم رهبری و سپاه پاسداران و دیگر نیروهای نظامی و انتظامی کشور که بالاترین امنیت را برای ایران به ارمغان آورده‌اند.

حمله به اسرائیل عظمت و اقتدار ایران به جهانیان را نشان داد

آیت الله ناصری با اشاره به اینکه هیچ کشوری در جهان حتی جرات اینکه به غزه کمک کنند را نداشته‌اند گفت: تنها کشوری که در برابر این رژیم جنایتکار ایستاد ایران بود و به کمک مردم غزه شتافت به گونه‌ای که امروز تمام جهان انگشت به دهان مانده و به خوبی همه قدرت ایران و عظمت انقلاب را درک کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه دشمن با تمام توان خود در طول ماه‌های گذشته تهدید می‌کرد تا ایران را به هراس وادارد گفت: این همه تبلیغات و حرکات دشمن هیچ تاثیری در اقتدار ایران نگذاشت بلکه زمینه‌ای به وجود آورد که با تدبیر بسیار بالا اقتدار ایران را به رخ دشمن بکشاند.

دشمن با ترویج بی‌حجابی به دنبال ترویج فساد و فحشاست

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه مسئله حجاب یک موضوعی است که دشمن به دنبال ضربه زدن به آن است گفت: دشمن با توطئه کشف حجاب به دنبال فساد کردن جامعه و جوانان است همانگونه که در آندلس این اقدام را انجام دادند و با از بین بردن حجاب، جوانان مسلمان را آلوده کردند و به فساد کشیدند و در نهایت به این صورت آندلس را از دست مسلمانان گرفتند.

امام جمعه یزد افزود: این توطئه را باید بشناسیم که دشمن هرجایی نتوانست از لحاظ نظامی به نتیجه برسد، با تهاجم فرهنگی به سمت ترویج فساد در جامعه می‌رود تا به این طریق بتوانند به تمامی خانه‌های مردم رخنه کرده و آنها را از سمت علایق خود دور کنند.

آیت الله ناصری با اشاره به اینکه در ایران این اقدام را دشمن از زمان رضاشاه شروع کرد گفت: در آن زمان دشمن به نتیجه‌ای که دنبال آن بود نرسید و امروز هم دشمن دلش برای ما نمی‌سوزد بلکه به دنبال اهداف خودش هست.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: این که مقام معظم رهبری چنین مسئله‌ای را مطرح می‌کنند و تاکید دارند که دشمن به دنبال تحمیل بی‌حجابی و بی‌عفتی در جامعه است به همین دلیل است؛ قطعا اگر ما در این مسیر همراه دشمن باشیم ابتدا به فرزندان خودمان خیانت‌ کرده‌ایم.

کارگران در کارخانه‌ها توانمند شوند

وی به روز کارگر اشاره کرد و افزود: کارگران رکن بزرگ اقتصادآفرین در کشور ما هستند و نباید به آنها بی‌توجه باشیم اما باید دقت داشته باشیم که توجه به کارگران صرفا به بحث معیشت و حقوق آنها خلاصه نمی‌شود بلکه باید به آنها حرفه و توانمندی هم آموزش دهیم تا آنها بعد از چند سال خودشان بتوانند رشد کرده و به کارآفرین تبدیل شوند.

امام جمعه یزد برنامه فعلی کارگری در کشور را مناسب ندانست و گفت: این نوعی استعمار است که ما کارگری را در ابتدای شغل خود جذب کنیم و پس از ۳۰ سال هم به همان صورت کارگری آنها را بازنشست کنیم؛ ما باید همه کارگران را توانمند کنیم تا بتوانیم افراد را به پیشرفت برسانیم.

آیت الله ناصری شعار سال را یکی از موضوعات بسیار مهمی دانست که با کمک مردم و کارگران محقق می‌شود تصریح کرد: ما باید سعی کنیم در کشور روی پای خود بایستیم و به صورت ویژه در بحث قطعه سازی و تولید ماشین آلات خطوط تولید فعالیت داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: اگر بر روی این موارد خودکفا شدیم آن زمان است که توانستیم تولید خود را از مشکلات و آسیب‌ها نجات دهیم وگرنه با مونتاژکاری قرار نیست تولید ما شکوفا شود.

لزوم استفاده جوانان از کتب شهید مطهری

وی به روز معلم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: شهید مطهری یک دانشمند دلسوز، فداکار، عالم، ایثارگر و تلاشگر بود که اقدامات بسیار گسترده‌ای از پیش از انقلاب تا پس از پیروزی انقلاب انجام داد و در این مسیر تاثیر بسیار بالایی داشت.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: شهید مطهری بدون اینکه تغییری در رویکرد خود ایجاد کند، ایستادگی بزرگی داشت به گونه‌ای که افراد زیادی را به سمت انقلاب جذب کرد و کتب بسیار مهمی نوشت که حضرت امام خمینی(ره) همه کتب ایشان را مورد تایید خود می‌دانستند.

آیت الله ناصری با تاکید بر اینکه تمامی جوانان، معلمان، دانشجویان و طلاب باید کتاب‌های شهید مطهری را بخوانند گفت: کتاب‌های آن شهید والامقام باید برای تمامی جوانان، معلمان، دانشجویان و طلاب آموزش داده شود و همه از آثار شهید مطهری استفاده کنند و به خوبی بشناسند آنچه که از دین باید بدانند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خطاب به معلمان گفت: آقا و خانم معلم همه شما باید نسبت به تربیت دینی دانش‌آموزانی که دارید حساس باشید و به همه آنها کمک کنید تا در مسیر انقلاب قرار گیرند.

لینک کوتاه : https://adineyazd.ir/?p=10320

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.