• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳

مشروح خطبه های نماز جمعه یزد ۱۵ دی ۱۴۰۲

  • ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
مشروح خطبه های نماز جمعه یزد ۱۵ دی ۱۴۰۲

مشروح خطبه های نماز جمعه یزد ۱۵ دی ۱۴۰۲ آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با تسلیت به خانواده‌های شهدای حادثه تروریستی کرمان و مردم این استان اظهار کرد: حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان را به خانواده های شهدا و مردم شریف ایران تسلیت می گویم و امیدوارم این حادثه جانسوز عزت […]

مشروح خطبه های نماز جمعه یزد ۱۵ دی ۱۴۰۲

آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با تسلیت به خانواده‌های شهدای حادثه تروریستی کرمان و مردم این استان اظهار کرد: حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان را به خانواده های شهدا و مردم شریف ایران تسلیت می گویم و امیدوارم این حادثه جانسوز عزت اسلام را تقویت کند.

وی با بیان اینکه تقوا بهترین راه سعادتی است که انسان را به منبع فیض الهی متصل می کند، افزود: بهترین زاد و توشه برای آخرت، تقوا است و قرآن به صاحبان عقل و درایت توصیه کرده که تقوا پیشه کنند.

آیت‌الله ناصری با اشاره به روایاتی از نبی مکرم اسلام عنوان کرد: فرا گرفتن احکام و دستورات الهی و عمل به این دستورات، از تقواست.

خطیب جمعه یزد همچنین به بیان احادیثی از ائمه معصومین(ع) در مورد تقوا بیان کرد: اهل تقوا در مصیبت‌ها خود را فراموش می کنند و بندگان خدا و دین خدا را یاری می کنند.

وی با اشاره به ویژگی‌های انسان‌های اهل تقوا از نگاه امیرالمومنین، حضرت علی(ع) عنوان کرد: نظر اهل تقوا همواره به مسیر خیر است و اهل تقوا به دوستی با دوستان خدا توجه دارند.

آیت‌الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی‌ از خطبه‌های نهج البلاغه که در مورد اهل فتنه سخن گفته است، افزود: حضرت در این خطبه، ویژگی‌های اهل فتنه را برای ما بیان می‌کند و هشدارهایی در این زمینه می دهد که این هشدارها بصیرتی است و باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

امام جمعه یزد با قرائت این خطبه یادآور شد: حضرت می فرمایند که ریشه فتنه ها در اطاعت از هواهای نفسانی و همچنین بدعت‌هایی است که در احکام آورده می شود.

وی افزود: فتنه‌گران بدعت‌هایی که مخالف کتاب خدا و سخنان پیامبر(ص) است را در جامعه ایجاد می کنند و وسوسه های شیطانی نیز به سراغ آنها می آید و کسانی سردمداران این فتنه ها می شوند که مسیر آنها الهی نیست.

آیت‌الله ناصری عنوان کرد: فتنه گران سخنان خود را با شیوه های خاص و جذاب به خورد جامعه می دهند به نحوی که سخنانی را مطرح می کنند که ظاهر حق دارد و سپس سخنان و افکار باطل خود را لابه‌لای سخنان حق به خورد مردم می دهند به عنوان مثال به اسم آزادی، در مسئله دینی حجاب بدعت می گذارند و فساد و فحشا ایجاد می کنند.

وی با اشاره به اینکه آزادی معنای متفاوتی دارد و به معنای آزاد شدن از وسوسه های شیطان و آزادی از بردگی شیطان است، افزود: آزاد شدن از فتنه ها و وسوسه های شیطان و از یوغ سلطه گران نجات پیدا کردن، تعریفی است که نظام اسلامی از آزادی دارد.

آیت‌الله ناصری اظهار کرد: امام خمینی(ره) نیز با همین معنا شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را اساس مبارزات انقلاب اسلامی قرار داد اما آزادی که امروز از آن سوء استفاده می شود به معنای بی بند و باری، رهایی از هر قانون و رهایی از دین خدا است.

خطیب جمعه یزد ادامه داد: کسانی که بی حجابی را ترویج می کنند این موضوع را به جامعه القا می کنند که دارند آزادی را به دختران القا می کنند اما واقعیت این است که این حرکت دور کردن زنان از خدا و دستورات خداست.

آیت‌الله ناصری با اشاره به فرموده حضرت علی(ع) عنوان کرد: سخن حق اگر خالص باشد هیچکس از آن روی برگردان نیست و سخن باطل هم طرفدار ندارد اما فتنه گران حق و باطل را به هم آمیخته می کنند و به خورد جامعه می دهند و مردم نیز باور می کنند.

وی با اشاره به واقعه ۱۷ دی و دستور کشف حجاب رضاخان بیان کرد: وقتی رضاخان به ترکیه رفت به او اینگونه القا کردند که عقب ماندگی کشور تو به خاطر پایبندی به برخی مسائل از جمله حجاب است و اگر می خواهی پیشرفت کنی، باید آزادی ایجاد کنی و چادر از سر زنان برداری اما آیا واقعا آنها می خواستند که ایران پیشرفته شود، به ولله که اینگونه نیست آنها می خواستند به این بهانه فساد در جامعه ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: بحث آنها فقط حجاب نبود، آنها مساجد را بستند، کاباره ها را باز کردند، قمارخانه ها را به راه انداختند و فساد و فحشا را در جامعه نهادینه کردند و هدف آنها مشغول کردن جوانان این کشور به فساد بود.

وی افزود: انگلیسی ها و غرب زده ها با کلمه آزادی، خیلی‌ها را فریب دادند و به این بهانه انواع دخالت‌ها و فسادها و … را در کشور ما رواج دادند، آنها حتی در سیستم آموزشی ما تاثیر گذاشتند و تبعات آن تا سالها دامنگیر کشور ما بود.

آیت‌الله ناصری عنوان کرد: رضا شاه به ملت ایران خدمت نکرد بلکه سند بردگی ما برای انگلیس و آمریکا امضا کردند و ما را از علم و دین جدا کردند و اگر امام نیامده بود و «ما می توانیم» را نهادینه نکرده بود، امروز ما وابسته کامل به غرب بودیم.

خطیب جمعه یزد تصریح کرد: امروز هم اگر فریاد آزادی و بی حجابی سر می دهند، فقط می خواهند جامعه ما را به سمت فساد ببرند و جوانان ما را با ماهواره و فضای مجازی مشغول کنند و آنگاه اهداف خود را پیاده کنند، اینها با آمیخته کردن حق و باطل در صدد فتنه انگیزی هستند و در این شرایط باید بسیار آگاهانه عمل کنیم.

وی اظهار کرد: غربی‌ها، انگلیسی‌ها، آمریکایی‌ها دشمن ما هستند، سالیان سال اموال ما را تاراج کردند و حالا که از اهداف خود به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی دور مانده اند، در تلاش برای عقب نگه داشتن مردم با سرگرم کردن آنها به مسائل بیهوده هستند.

آیت‌الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در آستانه انتخابات قرار گرفته ایم، افزود: امروز وقت کار و رشد و حرکت است و باید با امید به آینده و توکل به خدا در مسیر خدا قدم برداریم و مراقب باشیم سختی هایی که برای ما ایجاد می شود، ما را از دین دور نکند.

وی با اشاره به اینکه آنها می خواهند با تحریم ها ملت را تحت فشار قرار دهند ، عنوان کرد: مردم فراموش نکنند که از چه شرایطی به چه شرایطی رسیده ایم و اگر شرایط سخت است، مسائل را با هم قاطی نکنیم و دشمنی های دشمن را ببینند.

آیت‌الله ناصری بیان کرد: دین و انقلاب باید سر جای خود باشد و مراقب باشیم دشمن با اقدامات خود، شرایطی ایجاد نکند که از همراهی نظام مقدس خود باز بمانیم بلکه باید این مسائل را از هم تفکیک کنیم زیرا این شرایط نشأت گرفته از توطئه های دشمن است.

امام جمعه یزد با اشاره به حادثه تروریستی کرمان عنوان کرد: این حوادث نیز در همین راستا انجام شده و این جنایت صهیونیست‌ها و آمریکایی‌هاست که می خواهند مردم را خسته کنند.

وی بیان کرد: اینها به اسم داعشی آن هم با اسم، اطلاعیه می دهند تا ما ذهنمان از سمت اسرائیل دور شود اما می دانیم که اینها اقدامات صهیونیست هاست.

آیت‌الله ناصری ادامه داد: مردم ما بصیر و آگاه هستند و افرادی که کم اطلاع هستند، دشمن را بشناسند و بدانند که اینها دلسوز ما نیستند و سابقه کار آنها نیز کشتار غزه است.

وی تصریح کرد: هزاران کودک در این جنایات کشته می شوند، صدایی از کسی در نمی آید اما با فوت یک نفر بر اثر حادثه جنجال رسانه ای به راه می اندازند.

آیت‌الله ناصری با بیان اینکه صهیونیست ها غیر خودشان را انسان نمی دانند و به همین دلیل به راحتی انسان کشی می کنند، افزود: در انتخابات و در صحنه های مختلف به سخنان چنین انسانهایی توجه نکنید بلکه دست به دست هم بدهیم و در مسیر سرافرازی نظام قدم برداریم.

وی تصریح کرد: حتی برای حزب و گروه نباید حرکت کنیم بلکه باید برای نظام حرکت کنیم زیرا هدف همه ما باید خدا و ملت و خدمت به دین خدا باشد و همه باید تلاش کنیم تا در این مسیر قرار بگیریم.

آیت‌الله ناصری تاکید کرد: اگر می خواهید بصیر باشید و خدا در فتنه ها شما را یاری کند، تقوا پیشه کنید زیر خدا فرموده که اگر تقوا پیشه کنید، شما را در دنیا و آخرت عزیز می کنم و فتنه ها و خطرات را از شما دور می کنم.

لینک کوتاه : https://adineyazd.ir/?p=9502

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.